TR

BUHAR VE KIZGIN YAĞ SİSTEMLERİ

Anasayfa / Hizmetler / BUHAR VE KIZGIN YAĞ SİSTEMLERİ

BUHAR VE KIZGIN YAĞ SİSTEMLERİ

Buhar ve kızgın yağ sistemlerinde istenilen sıcaklıkları elde etmek için sisteme uygun kazanlar kullanılmaktadır.

Kızgın yağ kazanı; kaynama sıcaklıkları 260 C ile 390 C arasında değişen ısı transfer yağları kullanılan ısıtma sistemleridir.

Tekstil, ağaç, otomotiv ve kimya sanayi gibi tesislerde endüstriyel ısıtma, kurutma ve pişirme gibi yüksek çalışma sıcaklıklarına ihtiyaç olan proseslerde, eskiden yüksek basınçlı buhar veya kızgın su kullanılırdı. Şimdi ise aynı maksat için 300 oC sıcaklıklara kadar, kızgın yağlı ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Yüksek sıcaklıktaki kızgın yağ buhar ısısını arttırmak için en ideal çözümdür.

Buhar kazanları suyun ısıtılarak buharlaşmasını sağlayan sistemlerdir. Buhar kazanlarında kömür, motorin, doğal gaz ve diğer fosil yakıtlar kullanılabilmektedir. . Buhar kazanları endüstriyel tesislerde oldukça sık kullanılmaktadır. Isı transferi işlemi yüksektir.  İletim kolay olmaktadır ve pompalama işlemine gerek duyulmaz. Su buharının nakledilmesi sırasında ayrıca enerji ihtiyacı duyulmaz. Taşınımı ve iletimi kolaydır. Buhar kazanları yüksek miktarda ısı enerjisi taşımaktadır. 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Teklif İsteyin! (0342) 231 48 33

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Top